Usługa języka migowego

Wojciech Puś, Endless

grudnia 7, 2018

Otwarcie: piątek, 7 grudnia 2018, g.18:00
Wystawa trwa: 10.12.2018 – 11.01.2019

Kuratorka: Katarzyna Krysiak

„Endless”, to rozwijany przez Wojciecha Pusia od 2016 roku performatywno – filmowy projekt, który w zmysłowym, onirycznym seansie podejmuje temat płynnej tożsamości w każdym jej aspekcie, transformacji jednostki. W Galerii Foksal zostanie zaprezentowana wielokanałowa instalacja dźwiękowa, współtworząca poetykę „Endless”. Ścieżka dźwiękowa została skomponowana w ciągu ostatnich dwóch lat i jest wynikiem współpracy artysty z aktorami i performerami uczestniczącymi w projekcie.

Wielowarstwowa narracja i struktura muzyczna układają się w diarystyczny chór monologów wewnętrznych postaci z filmu, co więcej warstwa muzyczna dopełnia kinematograficznego charakteru pracy. Pamiętniki i utwory mogą być odtwarzane przez widza w dowolnej, bezkresnej konfiguracji i kolejności. Dowolność ta sprawia, że charakter odtworzonego materiału będzie zawsze unikalny i intymny. To słuchacz nada mu oryginalny ton, charakter, wrażliwość, a także zadecyduje o warstwie czasowej. Będzie współautorem tej opowieści.

Wizualnym dopełnieniem wystawy będzie artist’s book Wojciecha Pusia „Endless | The Diary”.

Wojciech Puś filmowiec, artysta wizualny. Jego postemancypacyjne, analityczne prace poprzez wysublimowany, kinematograficzny charakter odwołują się do sfery queerowej abstrakcji, duchowości i intymności. Na realizację najnowszego, pełnometrażowego filmu „Endless” otrzymał filmową rezydencję Feature Expanded, wspierającą artystów wizualnych w ich debiutach kinowych. Mieszka i pracuje w Łodzi i Berlinie.