Usługa języka migowego

Póki my żyjemy…

lutego 23, 2008

Performance towarzyszący wystawie Serce
PÓKI MY ŻYJEMY…
Christian Boltanski, Jean Kalman, Franck Krawczyk, Angelika Markul

23.02.2008, godz. 17:00 – 21:00
Miejsce akcji: przedwojenna siedziba Banku Polskiego tzw. Reduta, ul. Bielańska 10
Wstęp: 5-10 zł.
Bilety do nabycia w Galerii Foksal od 11 lutego 2008 r.

Galeria Foksal zaprezentuje wystawę Christiana Boltanskiego, francuskiego artysty  o międzynarodowej renomie, oraz performance przygotowywany przez Boltanskiego wspólnie z polsko/francuskimi artystami takimi jak: Jean Kalman (scenograf), Franck Krawczyk (kompozytor) i Angelika Markul (artystka).

Specjalnie dla Galerii Foksal, Christian Boltanski wraz ze swymi polsko/francuskimi partnerami, podjął się przygotowania spektaklu PÓKI MY ŻYJEMY… Przedstawienie będzie odnoszącą się do uniwersalnej historii jak i problematyki pamięci w wymiarze jednostkowym, poetycką kompozycją zbudowaną z minimalistycznej scenografii, specjalnie skomponowanej na tę okoliczność muzyki, wykorzystującą efekty teatralne i grę świateł do stworzenia atmosfery snu. Akcja, pozbawiona logicznej fabuły, opiera się na repetycjach poszczególnych sekwencji performance’u. Widzowie będą mogli przychodzić i wychodzić w dowolnym momencie trwania widowiska.

Wspomniani artyści wcześniej realizowali wspólnie kilka innych spektakli, m.in.: O MENSCH prezentowany na Festival d’Automne w Paryżu w 2003 roku i PLEIN JOUR prezentowany w Théàtre du Chàtelet w Paryżu w 2004 roku. Co więcej, projekt, który przygotowują dla galerii Foksal będzie w pewien sposób odnosił się do twórczości Tadeusza Kantora, artysty, który był jednym z inicjatorów powstania galerii Foksal, wielkim innowatorem teatru, performerem i malarzem.